
Дистанційне навчання 13.01.21
У ніч з 13 на 14 січня українці відзначають старий Новий рік. Це свято з'явилося через розбіжність юліанського і григоріанського календарів, яка становить 13 днів.
Старому Новому року передує Щедрий вечір, 13 січня, а 14 січня – Василів день. Щедрий вечір або Василів, як його ще називають – збігається з українським народним святом Маланки. То ж на кожного з нас сьогодні очікує Щедрий святкоий вечір зі сніжком і морозцем, зі щедрувальниками і гарними побажаннями!
І на тлі такого піднесеного настрою плануємо робочу частину свого дня:
Назва предмета | Тема уроку | Теоретичні й практичні завдання |
Англійська мова |
Будинок, у якому я живу. Лексика. |
Надія Пашківська й Людмила Кравчук приглашает вас на запланированную конференцию: Zoom. Тема: English (3-Д) Подключиться к конференции Zoom us/j/7719528694?pwd=NzhRWmdHMVN0NkxFb3NyM3crSFpZdz09 Идентификатор конференции: 771 952 8694 |
Математика |
Складання виразів зі змінною під час розв'язування задач |
Людмила Соушко приглашает вас на запланированную конференцию: Zoom. Тема: Математика Подключиться к конференции Zoom =aXhxMUtCSGhkc244RW1oWEo3WE8rZz09 Идентификатор конференции: 768 3240 5223 |
Іннформатика |
Ключові слова для пошуку інформації. Види пошуку. Пошукові системи |
За допомогою пошукової системи Google (або іншої, що встановлена на домашньому пристрої) та ключових слів знайти і виписти у зошит з української мови 5слів спільного роду. Алгоритм дій знайдете нижче під таблицею. |
Українська мова | Визначення роду іменників | с.7 - 8, Впр.5 (читати, вдповідати на запитання), Впр.8 (завд.1) - письмово у зошит. |
Фізкультура | Онлайн заняття н платформі Zoom. Початок об 11 |
Алгоритм дій щодо виконання роботи з інформатики:
Як здійснювати пошук в Інтернеті за допомогою браузера?
Найпростіше знайти інформацію, якщо відома адреса потрібного ресурсу. Однак досить часто така адреса невідома. Тоді використовують спеціальні сайти — пошукові системи.
Пошукова система — це сайт, який дає змогу відшукати потрібний інформаційний ресурс у веб-просторі за темами (спорт, книги, нові фільми, музика, погода тощо) або ключовими словами. Наприклад: Google (google.com.ua), Мета (meta.ua), Яндекс (yandex.ua), тощо.
Результатом пошуку в пошукових системах є зазвичай посилання на певний Інтернет-ресурс, за якими можна окремо переглянути потрібну інформацію.
Для ефективного пошуку потрібно визначити ключові слова.
Ключове слово — це набір слів, словосполучень або фраз, які максимально відображають зміст шуканого матеріалу.
У результаті дістанемо список посилань на сайти, які мають шукану інформацію. Тепер достатньо вибрати одне з них або декілька для порівняння.
Як використовувати пошукові системи?
Пошук можна виконувати з використанням різних пошукових систем.
Алгоритм організації пошуку
- Визначити ключові слова або словосполучення, за якими буде здійснюватись пошук.
- Відкрити у вікні браузера веб-сторінку пошукової системи.
- Ввести ключові слова або словосполучення в поле пошуку на сторінці пошукової системи.
- Вибрати кнопку Пошук або натиснути клавішу Enter.
- Переглянути перелік знайдених посилань на сайти.
- Якщо потрібних відомостей не знайдено, то слід уточнити ключові слова та виконати повторний пошук у цій чи іншій пошуковій системі.
Слід мати на увазі, що за виконання пошуку в різних пошукових системах результати можуть виявляться різними.
Кожна пошукова система має свій веб-сайт із головною сторінкою, адресу якого слід увести в адресний рядок браузера. Спільним для головних сторінок різних пошукових систем е наявність рядка пошуку, до якого користувач із клавіатури має вводити ключові слова.
Пошукові системи дають можливість шукати за ключовими словами різні об'єкти: не лише текстові дані на веб-сторінках, а й зображення, географічні об'єкти на карті, відео тощо. Сьогодні існує можливість здійснювати пошук голосом.
Яким відомостям, що подані на сайті можна довіряти?
- Зверни увагу на те, яка організація або особа створила цей сайт, яка мета його створення, для кого було створено.
- З’ясуй ,з яких джерел автор сайта отримує відомості. Зверни увагу на наявність або відсутність списку першоджерел і посилань на інші сайти.
- Більшу довіру викликають неупереджені сайти. Зазвичай автори таких сайтів відтворюють різні погляди на одне й те саме питання або взагалі утримуються від висновків і коментарів, подаючи лише факти.
- Зверни увагу на те, як часто оновлюються матеріали на сайті. Саме за цим показником визначається їх актуальність.