Дистанційне навчання 23.04.2020
Для тих, хто живе світом книжок — це особлива дата. Адже, як можна не любити книжки, коли, завдячуючи їм, ми проживаємо безліч маленьких життів? Змагатися з драконами, бути учасником історичних подій, пережити бурхливий роман чи перевернути свій світогляд з ніг на голову — все це можна зробити, просто перегортаючи сторінки. Хтось скаже, що те ж саме відбувається з фільмами, тільки на них витрачаєш менше часу. Це правда, тільки от у фільмах ми бачимо історію очима інших людей, а в книжках — всі деталі диктує тільки уява читача. До Всесвітнього дня книги, спеціально для фанатів літературного світу, ми зробили цю добірку цікавих фактів.
Всесвітній день книги — як відсвяткувати?
Подивитися чудовий мультфільм про книги, що отримав Оскар https://www.youtube.com/watch?v=C0TxfEB0fPY
А, можливо, мультфільм, що розказує про історію виникнення книги https://www.youtube.com/watch?v=9_i7CS1WDYw
Дві сили найуспішніше вмивають на виховання культурної людини.
Це наука й мистецтво. Обидві ці сили сполучені в книзі. (М. Горький)
Всесвітній день книги та авторського права святкують щорічно 23 квітня, ось уже понад 20 років. Навіщо? Щоби підкреслити важливість внеску письменників у життя людства. Йдеться про освіту, саморозвиток, творчість, задоволення. Книжка може зробити людину розумнішою або щасливішою. Але, як висловився Паскаль, кожну книжку треба вміти читати. Правильна література в руках правильного читача у правильний час — це скарб.
Відсвяткувати день книжки можна, звісно, за читанням хорошої літератури. Також, подарувати близькій людині книжку. Або, оновити власну бібліотеку, замовивши у цей день в книгарні ту літературу, які давно хотілося прочитати. А, вже прочитані книжки — не зберігати на поличці, щоби стояли без діла. Роздати їх друзям, подарувати бібліотеці чи віддати на благодійність. Адже книжки — це не прикраса для стіни, їх потрібно передавати від читача до читача.
Добірка цікавих фактів про книжки
Книга — це світ, видимий через людину. (І. Е. Бабель)
- Паперові книжки читаються швидше. Це підтвердив своїм дослідженням Професор Якоб Нільсен, фахівець із комп’ютерів, у 2010 році. Він провів дослідження, та виявив: пропри те, що відсоток читачів електронних книг росте — паперові все ж вдається прочитати швидше, а засвоюються вони мозком простіше.
- Найпопулярніший у світі автор — письменниця Агата Крісті. Її книги поступаються популярністю лише Біблії.
- Чим раніше — тим краще. Дослідження довели, що якщо вже в 4 роки привчати дитину до читання — то вона легко буде засвоювати нову інформацію. Якщо ж почати вчитися читати у 6 років — нові знання будуть даватися вже важче.
- Всього життя не вистачить, щоби прочитати хоча б 1% літератури. Адже, за підрахунком Google, де враховувались художні, публіцистичні та наукові твори, всього їх понад 130 мільйонів!
- Люди почали читати мовчки тільки в 4 столітті нашої ери. До цього людство завжди читало вголос.
- 33% американців не прочитали жодної книги після того, як закінчили школу. Хоча в США бібліотек в 7 разів більше, ніж McDonald’s.
- Рей Бредбері, автор «451 градус за Фаренгейтом», офіційно є нащадком однієї з Салемських відьом! Її було засуджено до спалення під час інквізиції у 1692 році. Давня родичка дивом врятувалася, й завдяки їй на світ в майбутньому з’явився відомий письменник. Тепер, історія зі спаленням книжок здається цікавішою, правда?
Творець книги — автор, творець її долі — суспільство. (В. Гюго)
А, прочитати про українські книжки світового рівня, можна тут: vsviti.com.ua/ukraine/77703
Тепер щодо розкладу занять на сьогодні:
назва предмета | тема уроку | практичні завдання |
---|---|---|
Математика |
Кратне порівняння чисел. Таблиці множення і ділення на 8 і 9. |
Робота за матеріалами підручника с. 6, №1,2,4,5 виконати у посібнику №3,6 записати у зошит, надати фотозвіт. |
Українська мова |
Поділ тексту на речення. Головні слова у реченні |
Записати текст, поділивши його на речення. У кожному реченні підкреслити головні слова.
Кулька у віконці Миколка захворів він лежав у ліжечку і сумно дивився у вікно раптом хлопчик побачив червону кульку а на ній хтось намалював веселого смайлика Миколка здогадався, що це хлоп’ята придумали весело і вдячно забилося Миколчине сердечко! |
ЯДС: природнича галузь | Чи існує п'ятий океан? |
Досліджуємо останній, нещодавно виділений в окремий, п'ятий океан - Південний. Читати тут https://moyaosvita.com.ua/geografija/pivdennij-okean-opis-i-osoblivosti/ дивитися тут https://www.youtube.com/watch?v=aSH3Zw2_LOk На контурній карті тільки підпишіть місце знаходження, у зведеній таблиці допишіть останній рядок. |
Натхнення і задоволення від результатів своєї праці!